Kako nalijepiti zaštitnu foliju na mobitel – metoda koja uspijeva

Nikada nisam nosao zaštitne folije, uglavnom jer pazim na mobitel, međutim uvijek se može naći koje zrnce pijeska u džepu od hlača, a onda ne pomaže niti najnoviji Corning Gorilla ili drugi premazi. Zato su folije izvrsna stvar, a najbolje od svega je što su ultra jeftine (oko dolar ili dva), dodatno štite vaš zaslon od grebanja, a nanesu li se kako treba, neće se niti primijetiti da je na mobitelu.

Slučajno sam postao vlasnik jedne, naime, prodavač s eBaya ubacio je jednu zajedno s maskom što sam naručio (ponekad to znaju napraviti).

Dobio sam i krpicu za čišćenje zaslona, očistio da sjaji, pripremio i krenuo. Nikako nisam mogao pogoditi perfektnu lokaciju, uvijek bi milimetar virilo sa strane, ili prekrivalo prednju kameru, a ako ne nju, onda donji mikrofon. Jednom sam skoro uspio, čak i većinu zraka istjerao van, ali nakon saznanja da ipak nije savršeno, izgubio živce i skinuo foliju (ionako čekam kaljeno staklo da stigne, pa rek’o what a hell).

Dati ću vam dva savjeta, prvi je da zračni balončići nisu vaš problem, njih se lagano istjera kreditnom karticom ili komadom plastike/kartona. Problem je prašina, jer ako i zrnce ostane, ostat će i balon kojeg se nećete moći riješiti. Gledajte da sve obavljate u čistom okolišu, jer svega par sekundi je dovoljno da vama nevidljiva zrnca prašine zasjednu na zaslon. Za čišćenje je najbolje koristiti 70 postotni alkohol ili antistatični LCD sprej. Čak je dobro ostaviti kap alkohola na zaslonu da se folija ne pomiče previše dok je namještate. Poslije toga dobro očistite zaslon krpicom koju ste dobili uz foliju.

Drugi savjet je video koji se nalazi ispod teksta, u svega tri minute objasnite će vam metodu-za-idiote s kojom ne možete pogriješiti te nakon gledanja i praćenja uputa, savršeno postaviti svoju foliju.

Toliko za sada, uskoro ćete moći čitati o tzv. “tempered” staklu ilti kaljenom staklu. Do tad, u komentarima ostavite svoja iskustva ili savjete.

ljepljenje-folije

Leave a comment